SPORCULARIMIZ

TIRMANIŞ

Evren Karadağ

Kaya Tırmanışı - Bouldering

2003 yılında Kanada’da Squamish bölgesindeki granit kayalarda boulder ile tanışmam, tırmanış hayatımda yeni bir kapı araladı. Sonrasında Türkiye’nin ve dünyanın birçok önemli tırmanış bölgelerinde tırmanış turneleri yaptım.

Duru Güneş Yalçın

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Duru Güneş Yalçın. Tırmanışla çok küçük yaşta tanıştım ve her zaman hayatımın bir parçası oldu. 12 yaşıma kadar tırmanış benim için çok sevdiğim bir oyundu. Ancak, ilk kez bir yarışmaya katıldıktan sonra eğer istersem tırmanışın hayatımda ne kadar büyük bir yer kaplayabileceğini anladım ve yarışmanın ardından benim için bir oyun olmaktan öteye geçti

Zorbey Aktuyun

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Zorbey Aktuyun. Ocak 1985 İzmir. Üniversite; Ege üniversitesi beden eğitimi öğretmenlik bölümü. Kaya tırmanıcısı, rota yapıcı, yazar

Uğur Yılmaz

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Tırmanışa 1996’da öğrencilik yıllarında, Anadoluhisarı’nın surlarında antrenman yaparak başladım. Eğitimim ve meydan okumayı sevmem nedeniyle, tırmanışı ileri düzeylere taşıma konusunda oldukça istekli ve motiveydim.

Rafet Serkan Ercan

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Tırmanışa 15 yaşındayken Ballıkayalar’da başladım. Liseden mezun olduktan sonra, 2000-2002 yılları arasında iki yıl boyunca sıkça Bulgaristan’a gittim ve dönemin profesyonel sporcularıyla tırmanarak, tekniğimi ve performansımı geliştirdim.

Ahmet Güner

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Boğaziçi Üniversitesi Dağcılık Kulübü’nde başladığım tırmanış sporu, her antrenmandan ve her geziden sonra hayatımın daha büyük bir parçası oldu.

Muhammed Ali Keskin

Kaya Tırmanışı - Bouldering

Muhammed Ali Keskin. Yedi yaşında tırmanışla tanışmış olmama rağmen sonrasında farklı spor dallarına yönelerek tırmanışa bir süre ara verdim. 2016 senesinde tekrar tırmanışa başladım ve İlk katıldığım Türkiye Şampiyonası’nda birinci oldum.

KOŞU | ULTRA MARATON

Serpil Budak

Ultra Maraton

2017 senesinde koşu ve ultra-trail koşuları ile tanıştım. Hobi amaçlı yaptığım patika koşuları benim için bir tutku haline geldi ve 2018 senesi itibariyle, ülke çapında düzenlenen yarı maraton, maraton ve ultra-trail koşu yarışlarına katılmaya başladım.

YUKARI