Türkiye'nin ilk IRATA üye firması Yüksek İşler

Yüksek İşler, yerden yüksekte gerçekleştirilen teknik işlere alternatif çözümler sunmak amacıyla 2005 yılında ticari hayatına başlamıştır. Teknisyenlerimiz, yıllar içinde kazandıkları deneyimleriyle, etkin, güvenli, hızlı ve verimli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Zaman içerisinde iskele, vinç, sepetli platformlar gibi geleneksel yöntemler, özellikle inşaat, turizm, organizasyon ve aydınlatma sektörlerinde yetersiz kalmıştır. Avrupa Emniyet Standartları’na uygun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz iple erişim (endüstriyel dağcılık) hizmetleri, bu sektörlerde etkin ve hızlı çözüm önerileri sunmaktadır.

Yüksek İşler, Boğaziçi Köprüsü Dekoratif Aydınlatma projesinde iple erişim hizmeti vermiştir (2007). Bu proje, Türkiye’de gerçekleştirilmiş en önemli iple erişim faaliyetidir. Aynı zamanda iple erişim yönteminin Türkiye’de farklı sektörler tarafından duyulmasını ve tercih edilmesini sağlamıştır.

Yüksek İşler, 2010 yılından itibaren yüksekte güvenli çalışma konusunda eğitim, projelendirme ve danışmanlık hizmetleri vermeye yoğunlaşmıştır. Yükseklerde edindiğimiz profesyonel tecrübe ve sahip olduğumuz mühendislik alt yapısı, firmamızı ayrıcalıklı kılmaktadır.

Yüksek İşler, Türkiye’nin ve dünyanın önemli şirketleri ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Şirketimiz, kısa sürede yaşam hattı (lifeline) hizmetlerinde gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında birçok orta ve büyük ölçekli projeye imza atmıştır.

Yüksek İşler, bünyesinde tecrübeli proje yöneticileri, mühendisler ve teknisyenler barındırmaktadır. Herbiri alanında uzman olan çalışanlarımız, doğru planlama, doğru ekip ve doğru ekipman ile en verimli ve güvenli hizmeti sunmaktadır.

Yüksek İşler, uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar ve akreditasyonlar kapsamında hizmet vermektedir. Hizmetlerimizin bazıları şöyledir:

 

  • Dış cephe aydınlatma montajı

  • Teknik montaj (Çelik yapı montaj, torklama)

  • Sahne hizmetleri (Kurulum, asım)

  • Tahribatsız muayene (NDT)

  • Yaşam hatları (Düşme durdurma sistemleri projelendirme, montaj)

  • Yüksekte güvenli çalışma danışmanlığı

  • Yüksekte güvenli çalışma eğitimleri

  • IRATA sertifikalı iple erişim eğitimleri

Sonuç odaklıyız

Tüm müşterilerimiz, Yüksek İşler’in çözüm ortağıdır. Sadece müşterilerimizin değil, çalışanlarımızın da güvenlik, kalite ve verimlilik konularındaki memnuniyeti ana prensibimizdir.

Tecrübeliyiz

Tüm Yüksek İşler çalışanları, 2005 yılından beri takım çalışması konusunda ciddi birikime sahiptir. Sahip oldukları bu tecrübeyi, dahil oldukları her projeye taşıma çabası içerisindedirler.

Yenilikçiyiz

Yüksek İşler, gelişime ve değişime açık bir şirkettir. Bu anlayışın, yapılan işin her zaman daha güvenli ve daha kaliteli gerçekleşmesini sağladığının bilincindeyiz. İmza attığımız her projede referanslarımızla bunu kanıtlamaktayız.

Kaliteliyiz

Yüksek İşler, her zaman hizmet kalitesini daha da üst seviyeye taşımayı ve operasyonel iş güvenliği kalitesini korumayı önemser. Şirketimiz, “ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi” ve “OHSA 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” sertifikalarına sahiptir (2011). Tüm operasyonlarımız, bu kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

İlkiz

Yüksek İşler, müşterilerine sunduğu tüm hizmetlerle ilgili tüm küresel gelişmeleri yakından takip eder. Şirketimiz, uluslararası standartları ve akreditasyonları ulusal pazara taşımayı amaçlar.

Yüksek İşler, IRATA International’ın (Industrial Rope Access Trade Association - Uluslararası Endüstriyel İple Erişim Meslek Birliği) operasyonel ve eğitim alanında Türkiye’nin ilk üye firmasıdır (2011).

Yüksek İşler, 2011 yılında, sahne ve gösteri dünyasının tek sertifikasyon sistemi olan PLASA NRC (National Rigging Certificate) sertifikasını almıştır. Tüm sahne ve gösteri operasyonlarında, montaj ve asım işleri gerçekleştirilmektedir.

Yüksek İşler, 2018 yılında XTR Safety isimli yaşam hattı markasını üretip piyasaya sürmüştür. XTR Safety, tüm Avrupa standartlarına uygun yüksek kaliteli düşüş durdurma sistemlerini yelpazesinde barındırır.

Yüksek İşler, 2020 yılında alanında dünyanın en büyük üreticisi konumunda olan PETZL markasının Türkiye distribütörü olmuştur. PETZL ürünleri kardeş firmamız olan Yüksekte Güvenli Çözümler A.Ş. tarafından dağıtılmaktadır. www.yuksekteguvenlicozumler.com

Sertifikalarımız

IRATA Trainer Sertifikası

IRATA Operator Sertifikası

ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi

YUKARI