Yüksek İşler

Yüksek İşler, 2005 yılında yerden yüksekte gerçekleştirilecek teknik işlere (montaj, boya, bakım, vb) etkin, güvenli ve verimli alternatif çözümler sunmak  amacı ile ticari hayatına başlamıştır.  Zaman içerisinde iskele, vinç, sepetli platformlar gibi geleneksel yöntemlerle erişilmesi imkansız veya verimsiz olan alanlarda endüstriyel tırmanış ve iple erişim yöntemleriyle hızlı ve etkin çözümleri Avrupa Emniyet Standartları’na bağlı kalarak inşaat, turizm, organizasyon, aydınlatma gibi sektörlerde de sunmaya başlamıştır.

2007 senesinde gerçekleştirdiğimiz Boğaziçi Köprüsü Dekoratif Aydınlatma projesinde verdiğimiz iple erişim hizmeti, Türkiye’de gerçekleşmiş en önemli iple erişim projesi olmakla beraber, bu çalışma yönteminin Türkiye’de farklı sektörler tarafından duyulmasını ve tercih edilmesini sağlamıştır.

Dış cephe aydınlatma montajı, teknik montaj (çelik yapı montaj/torklama hizmetleri), sahne kurulum/asım hizmetleri, NDT (tahribatsız muayene) hizmetleri, yaşam hatları/düşme durdurma sistemleri projelendirme/montaj, yüksekte güvenli çalışma danışmanlığı, yüksekte güvenli çalışma eğitimleri ve IRATA sertifikalı iple erişim eğitimleri gibi farklı alanlarda uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar ve akreditasyonlar kapsamında hizmet vermekte olan Yüksek İşler, yüksek risk taşıyan bu hizmetlerin bünyesindeki tecrübeli proje yöneticileri, mühendisler ve teknisyenler sayesinde  doğru planlama, doğru ekip ve ekipman sayesinde en verimli ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Yüksek İşler, 2010 yılında yükseklerde edindiği profesyonel tecrübelerini ve sahip olduğu mühendislik alt yapısını kullanarak, yüksekte güvenli çalışma konusunda eğitim, projelendirme ve danışmanlık hizmetleri vermeye yoğunlaşmıştır. Yüksek İşler, sahip olduğu yurtiçi ve yurtdışı çözüm ortakları ile yaşam hattı (lifeline) projelendirme, kurulum ve montaj hizmetleri konusunda kısa sürede yurtiçi ve yurtdışında bir çok orta ve büyük ölçekli projeye imza atmıştır.

Vizyon

Yüksek İşler, kurulduğu ilk günden bu yana hem müşterilerini hem de çalışanlarını güvenlik, kalite ve verimlilik konularında tatmin ve memnun etme, müşteri ve sonuç odaklı yaklaşımını koruyarak ülkemizde ve yurtdışında birçok projeye imza atma çabasındadır. Bu çaba içerisinde tüm müşterilerini, çözüm ortağı ve iş ortağı olarak görmekte ve her dahil olduğu projede güvenliği elden bırakmadan, verimliliği ve kaliteyi en üst düzeyde tutmaktadır. Tüm Yüksek İşler çalışanları takım çalışması konusunda ciddi birikime sahip olduğundan, sahip oldukları bu tecrübeyi dahil oldukları her projeye taşıma çabası içerisindedirler.  

Yüksek İşler, 10 yılı aşkın ticari hayatında, gelişime ve değişime açık olmanın, yapılan işin her zaman daha güvenli ve daha kaliteli gerçekleşmesini sağladığının bilincinde olarak, imza attığı her projede de bunu kanıtlamaktadır

Yüksek İşler, 2011 yılında , hizmet kalitesini daha da üst seviyeye taşıyabilmek amacı ile “ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi”, operasyonel iş güvenliği kalitesini korumak için “OHSA 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Tüm Yüksek İşler operasyonları, bu kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. 

Müşterilerine sunduğu tüm hizmetlerle ilgili tüm küresel gelişmeleri yakından takip eden Yüksek İşler, ulusal pazara uluslararası standartları ve akreditasyonları taşımak amacı ile 2011 yılında IRATA International (International Industrial Rope Access Trade Association – Uluslararası Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliğinin) operasyonel ve eğitim alanında üyesi olan ilk Türk firması olup, 2015 yılı itibari ile tek üye firmadır.

Yüksek İşler, ayrıca yine 2011 yılında sahne ve gösteri dünyasının tek sertifikasyon sistemi olan PLASA NRC (National Rigging Certificate) sertifikasına sahip olmuştur. Tüm sahne ve gösteri operasyonlarında PLASA standartları dahilinde montaj ve asım işleri gerçekleştirilmektedir

YUKARI